Kategorie článků
SERVERY


BoardBreakers - včerejší obrana Země za XCOM

 

Během včerejšího srazu jsme stihli odehrát dvě partie této - jak jsme si včera definitivně ověřili - originální a povedené hry. Ačkoliv jsme během fáze reálného času kolikrát měli co dělat, abychom stihli hodiny, musíme uvést, že obrana matičky Země dopadla zatím nerozhodně. O dalším osudu tak rozhodnou další hry.

Na úvod se musíme omluvit kontinentu Asii, jelikož při obou hrách byla Asie odepsána již na začátku a její kontinent nám posloužil spíše jako odkladiště přebytečných UFO. Samozřejmě se za to stydíme a v přístích hrách se pokusíme bránit i tento kontinent.

 

1. hra - Špatné nasměrování

V prvním kole se hrál herní scénář Špatné nasměrování. Tento scénář byl trochu milně pojmenován, jelikož UFO bylo směrováno excelentně a obsazovalo průběžně všechny kontinenty včetně oběžné dráhy. Název Špatné nasměrování sloužilo především pro naše vzdušné síly, které byli velmi milně nasměrovány střemhlav dolů a končily pravidelně v troskách. Karta na záchranu stíhaček sestřelených v akci se tak v rukou náčelníka štábu sW (z TG portálu) nepřestala používat ani na jediné kolo.

Velmi dobře naproti tomu byla hlídaná základna díky Jirkovi, co by velitele jednotky. Základna utrpěla jen jedno jediné poškození, a to hlavně díky tomu, že se nám nedostalo potřebné množství financí a byli jsme donuceni šetřit na nasazených jednotkách. Kde skutečně jeho jednotky excelovaly byly ovšem mise. Můžeme se pyšnit tím, že až na první kolo hry se nám podařilo plnit každé kolo misi.

Pozici vedoucího výzkumu pak zastal hráč Garlin, který byl z počátku trochu zmatený (hrál to úplně poprvé), ale i přes to šel výzkum pěkně od ruky. Jediné co se nám nepodařilo vyzkoumat za cca 4 kola, byla technologie pro mě, co by důstojníka centrály. Nakonec ovšem díky šťastnému hodu jsem se i já dočkal své technologie a mohl jsem lépe podpořit kolegy v bojích.

Tuto vcelku nešťastnou hru (především na hody) jsme přežili zdárně až do kola, kde se odkrývala finální mise. Na tuto misi jsme byli skvělé připravení a měli jsme opravdu parádně našlápnuto. Jediný, lehce předvídaný, ale docela zásadní zádrhel byl, když nám naprosto nekooperativně propadla Evropa těsně před finální misí panice. S odepsanou Asií jsme se dostali na počet dvou panikařících kontinentů a před samotnou finální misí jsme hru prohráli.

Jelikož je to hra, vyvarovali jsme se rozkousání desky vzteky a rozdali si v klidu na druhou partii.

 

 

2. hra - Nadvláda

Do této hry jsme trochu pozměnili sestavu, kdy si Jirka a Garlin prohodili role - Jirka velel výzkumu, Garlin pak vojenským jednotkám. Zbytek týmu zůstal na svých místech a mohli jsme se směle pustit do Nadvlády s naší bází umístěnou v Austrálii.

První tři kola pro nás byla velmi překvapující, jelikož hned v prvním se nám UFO soustředilo čistě a jen na Austrálii (asi proti naší bázi chtěli vznést protest). Ve druhém kole, když neuspěli v Austrálii, pustili se UFO vehementní silou do Afriky. Ve třetím kole se UFO rozpstřelo rovnoměrně po planetě a oběžné dráze (odkud jsem díky kostkám byl schopen sestřelit jen jediný talíř).

Vojenská obrana probíhala velmi úspěšně a skutečně výtečně probíhal v této hře výzkum. Od Jirky jsme byli všichni zásobeni novými technologiemi a i to nám velmi dopomohlo v akcích proti UFO. Na misích jsme v této hře poněkud kolabovali a ve druhém a ve třetím kole tak mise zůstávala nesplněna. To mělo za následek mírně snížený rozpočet a celkovou rozladěnost nad našimi neschopnými vojáky. Základnu se jim ovšem dařilo držet na jedničku, takže k žádnému poškození nedošlo.

Co se týče obrany oběžné dráhy, já, jakožto důstojník centrály, jsem si mohl udělat v klidu kafe, položit si nohy na pult a luštit křížovky. UFO se na oběžné dráze objevilo pouze jedinkrát a to ještě bylo zlikvidováno pomocí speciálních karet náčelníka štábu. Zbyla mi tedy jen organizace aplikace a mírná podpora přes mé speciální karty.

Díky zázemí výzkumu jsme hru měli pod palcem a k finální misi jsme se dostali hladkým průběhem. Při zázemí, jakým jsme tou dobou disponovali a jak se vyjílela hra, byla pro nás finální mise už jen formalitka, kterou jsme vyplnili a úspěšně tak zachránili den.

 

Po dvou hrách - UFO:XCOM 1:1!Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2022
All Rights Reserved TauriGaming.cz