Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


Až absurdně drahá HW výbava

V tomto článku Vám představíme několik kousku počítačového vybavení, na které prostí smrtelníci skutečně jen tak nedošáhnou. Jedná se o absolutně nejdražší kusy HW, které můžete nalézt. Bavíme se tu o částkách v řádech desetitisíců, ale také o hodnotách větších než je hodnota rodinného domu. Jsou to tak výkonné stroje? Posuďte sami.

 

Námořnická klávesnice

cena: 1 650 $

Společnost Datamancer vytváří moderní "šperky v klasickém stylu" a tato Námořnická klávesnice je tohoto exemplární příklad. Mořeplavecky zaměřená klávesnice má komponenty odlité z mosazi a její povrch je potažen mapou na zlaté folii (mapa byla namlována dávným kartografem Peterem Schenkem starším). Také je na odiv, jelikož mechanické spínače pro klávesnici znamenají výdrž mnoha let. Na výběr máte i z několika fontů na klávesy jako takové.

 

Telegrafní myš

cena: 550 $

Datamancer má ve výbavě poměrně dost klávesnic, ale jen jedinou myš. Ovšem myš, vystavěná na designu telegrafního přístroje, který se používal k odesílání zpráv v morseově abecedě, je dobrým kouskem pro začátek tohoto odvětví. Myš je vyrobena z mosazných a dubových komponent. Dále je vybavena koženou podporou dlaně pro Vaše pohodlí (i když se myš jako pohodlná nejeví). Pokud ovšem máte pocit, že je tato myš skutečně přehnaně drahá, neměli byste se dívat na následující myš.

 

Nejdražší počítačová myš na světě

cena: 26 050 $

Tato myš se dokonce takto skutečně jmenuje (The World’s Most Expensive Computer Mouse). Nejdražší počítačová myš na světě je odlita z 18 karátového bílého zlata (750 součástek z 1 000 jsou čisté zlato) a je posázená 59 diamanty (58 diamantů o průměru 2 mm a 1 diamant o průměru 4 mm). Pokud Vám nevyhovuje design květiny, můžete zaslat e-mail na Fab Stuff a nechat si vysázet diamanty jak je Vám jen libo. Co se týče nejzásadnějších vlastností myši, jedná se o bezdrátovou laserovou myš s rozlišením 1 200 dpi. I přesto, že má myš na sobě diamanty, potřebovala by ještě trochu doladit, aby pěkně sázela headshoty.

 

PC Jupiter Gold

cena: cca 560 000 $

Počátkem tohoto století vyrobila japonská společnost Zeus docela drahé PC. V té době jeho 1 TB harddisk a monitor s rozlišením 1920x1200, který byl dodávan s počítačem, byly jistě docela působivé, ale to patrně není důvod, proč tento počítač stál přes půl milionu dolarů. Jupiter měl zlatý case, který byl posázen diamanty, které byly vysázené do tvarů souhvězdí. Tento case byl ovšem jen pro chudé vesničany. Pokud jste byli opravdu v balíku, pořídili byste si jeho většího bratra.

 

PC Jupiter Platinum

cena: cca 746 000 $

Neuspokojen prostým vydáním zlatého PC, se Zeus rozhodnul, že bude dobrý nápad vydat PC s platinovým casem za bezmála třičtvrtě milionu dolarů. Za všechny ty peníze navíc jste ovšem pořád měli jen ten stejný 2 jádrový procesor a 2GB RAM, které obsahoval zlatý model. To za ty peníze skoro ani nestojí.

 

Klávesnice Optimus Popularis

cena: 1 500 $

Tato šílená klávesnice má klávesy s LED displeji, na kterých můžete nechat zobrazit cokoliv a klávesy namapovat na jakoukoliv funkci. Pokud byste chtěli dát příspěvek na Twitter, klávesnice se může tvářit jako naprosto obyčejná klávesnice. Pokud byste si ale s klávesnicí chtěli více vyhrát, Optimus Popularis je schopna zobrazit jakoukoliv abecedu a jakékoli znaky od cyrilice, přes arabštinu a matematické funkce, až po téměř cokoliv, co Vás napadne. Na vrchu klávesnice naleznete i displej, který Vám předává všechny potřebné informace.

 

Happy Hacking Keyboard Professional

cena: 4 240 $

Bohužel to vypadá, že tato klávesnice již není v prodeji, nicméně japonský model Happy Hacking Keyboard Professional je stále držitelkou Guinessova světového rekordu jako nejdražší  počítačová klávesnice. Ačkoliv to dle obrázku nevypadá, klávesy jsou zalakované pomocí laku Uruši a poprášené zlatem.

 

Počítače v klasickém francouzském stylu

cena: cca 22 000 $

Chirita vyrábí různé počítače, které jsou stylizovány do klasických francouzských témat. Počítač na obrázku je model Ludvík XVI ("Louis XVI"), ale také můžete najít Impérium (Empire) a Ludvík XV (Louis XV) podle toho, kterou éru byste si přáli. Zároveň ale společnost vyrábí i současné designy, pokud hledáte něco modernějšího.

 

USB Les Clés

cena: cca 1 200 $

Ke svému počítači ve francouzském duchu budete patrně chtít také nějaké to USB uložiHerní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2021
All Rights Reserved TauriGaming.cz