Kategorie článků
SPONZORINGSERVERY


TG sekce BoardBreakers - jdete ke stolu s námi?

 

Co jsou BoardBreakers zač?

Vše vzniklo, když se skupina přátel dohodla, že nemusí sedět pořád jen u počítače a zažijí si nějaké to dobrodružství i venku, v reálném světě (na reálném stole). Tato myšlenka dostala velmi rychle reálné obrysy a partička BoardBreakers byla na světě.

Myšlenka celé skupiny je velice jednoduchá - Baví nás stolní deskové hry a chceme si je pořídit, zahrát, užít a pobavit se s přáteli. Když jsme poprvé zasedli ke stolu v počtu čtyř lidí, ani jsme neměli tušení, kolik bránici-rvoucí zábavy si užijeme na jednom stole.

Po našem prvním setkání jsme zavedli pravidelné týdenní srazy. Dnes je nedodržujeme úplně železně (hlavně přes zimu se nám moc nechce vylézat z nor), ale stále se scházíme.

Touto cestou bychom chtěli vyzvat všechny, kteří mají o tento styl hraní zájem, rádi se baví, mají hry, které nemají s kým hrát, nebo si prostě chtějí zkusit jak to skutečně probíhá na živo u desky, aby se nám ozvali a doplnili náš hráčský kolektiv. Není problém při větším zájmu pořídit buďto více skupin na hry, případně se scházet po domluvě ne jen jednou za týden.

Aktuálně se BoardBreakers schází v Praze, na stanici metra Českomoravská. Máme tam svou oblíbenou hospůdku, takže si k deskovce můžeme/te dát co chcete z místního baru a jejich - podotýkám velmi dobré - kuchyně. Pro zájemce je to Restaurace Kovářská. Můžeme se v případě zájmu a dohody (a ochoty poskytovatelů místa nás tam nechat hrát hry) sejít i jinde.

 

Naše aktuální desková výbava

Pokud máte deskové hry a chcete se k nám připojit, rádi uvítáme všechny nové kousky do našich zásob. Pokud se jen chcete přidat k hraní deskové hry, velmi rádi Vás přizveme na naše seance a můžete se připojit ke hrám, které už máme.

Náš aktuální stav deskovek:

Fyzické hry

 

Last Night on Earth - zkuste si být zombie, anebo přeživší v zombie apokalypse. Extrémně podařená simulace zombie apokalypsy s velmi nápinavými scénáři a hrou samotnou.

počet hráčů - 2-6

 

Touch of Evil (základ) - zkuste si v malém městečku ulovit nadpřirozené zlo, které toto městečko svírá. Hra, která je svým založením velmi podobná filmu Ospalá díra od Tima Burtona. Včetně podezřelých vážených občanů městečka

počet hráčů - 1-8

 

Terra Mystica - osidlujte, přetvářejte a ovládejte ve světě magie, alchymistů a nadpřirozených stvoření. Velmi příjemná a pohodová hra, u které se velmi dobře pobavíte.

počet hráčů - 2-5

 

Citadela - svižná a velmi jednoduchá karetní hra plná intrik, záludností, klamu a stavění. Hry nejsou na nijak dlouhou dobu, ale zábava přetrvá

počet hráčů - 2-7

 

Zeměplocha: Ankh-Morpork - extrémní zábava pro fanoušky Zeměplochy od sira Terry Pratchetta. Hra je do morku kostí především o záludnosti, přetvářce a klamu. Ostaně jako město Ankh-Morpork. Postavy, které se zde objevují odpovídají přesně svým knižním předlohám.

počet hráčů - 2-4

 

XCOM - hra ve které budete chránit Zemi a svoji základu proti náletům a útokům UFO. Velmi vydařená desková hra, která zavádí i originální koncept časového presu (ne zas tak velkého). Předlohou je slavná počítačová tahová strategie.

počet hráčů - 1-4 (ideální je 4 vzhledem ke koncepci hry)

 

Zaklínač - asi nemá smysl představovat, jelikož Zaklínače od spisovatele Sapkowskeho známe všichni, kdo znají fantasy svět. Geralt, Triss, Marigold a Yarpen se předhánějí v získávání bodů za své úkoly. Neporovnatelně zábavnější hra, pokud se hraje na stole.

počet hráčů - 2-4

 

Carcassonne (základ) - dnes již netřeba představovat. Hra je ve stylu domina a za ovládnutí hradů, luk a cest získáváte body. Kdo má víc, vyhrává.

počet hráčů - 2-5

 

Hotel Tycoon - je zjednodušená verze monopolů. Zachovává si základní obchodní artikly, ale nejde až do brutálních podrobností a víc hraje roli náhoda. Velmi příjemná oddechová hra, u které se ovšem velmi dobře pobavíte.

počet hráčů - 2-4

 

Blood Bowl - je jedním z kousků ze staré školy. Zahrajte si fantasy rugby, kde nekončíte u házení míče a srážení, ale pokračujete faulováním, těžkými zraněními a smrtí. Možnost uspořádat ligu, sestavení vlastních týmu z různých ras světa fantasy. Nevýhodou jsou poněkud obsáhlejší pravidla hry.

počet hráčů - 2

 

Pandemic - ochráníte Zemi před pandemií zhoubných a smrtelných virů? Máte pětičlenou posádku a přes celý svět musíte léčit nemoci, než dojde k propuknutí pandemie. Velmi rafinovaná a zároveň náročná hra.

počet hráčů - 2-4 (+1, když se hraje ekoterorista)

 

Scrabble - kouzelná hra se slovy, kterou já osobně snad ještě nikdy nevyhrál.

počet hráčů - 2-4

 

Osadníci z Katanu - dobývejte kontinent a budujte obchodní cesty, abyste ovládli Katan. Velice příjemná hra s obchodními prvky, kdy hráči mohou mezi sebou volně obchodovat suroviny, zdroje a služby.

počet hráčů - 3-4

 

Tik Tak Bum! - primitivní, ale napínavá hra se slovy ve stylu slovního fotbalu. Vylosuje se slabika, umístění slabiky a hráči říkají v pořadí odpovídající slova. Po úspěšném slově předá bombu dalšímu. Bombá tiká náhodně dlouho a komu bouchne v ruce, bere si kartu slabiky jako trestný bod.

počet hráčů - 2-*

 

 

digitální verze deskových her:

Zaklínač (1-4 hráči) - PC adaptace deskové hry, defacto její klon.

Talisman (1-6 hráčů, se všemi rozšířeními vyjma charakterů) - velmi jednoduchá a přitom napínavá a zábavná hra se spoustou dobrodružství. Excelentní na zaučení i nových hráčů, ale zároveň zábava pro znalé a zkušené hráče.

Space Hulk (2-3 hráči) - tahová strategie ve stísněných uličkách vesmírné lodi v univerzu Warhammer

Keep talking and noone explodes (2-* hráčů) - Jedná se o deaktivaci bomby pomocí hlasových instrukcí. Jeden hráč bombu vidí a může popisovat její moduly, druhý hráč má k dispozici návod a vzájemnou komunikací se hráčům musí podařit bombu zneškodnit. Není přímo desková hra, ale rozhodně stojí za uvedení.Herní portál od hráčů pro hráče
Copyright © TauriGaming 2015-2021
All Rights Reserved TauriGaming.cz